Skånemästerskapet

Resultat onominerat 4-mannalag

 

1. Kulladals BS

1. Joakim Allers 1465  
2. Tommy Andersson 1438  
3. Robert Kaneby 1358  
4. Mikael Blomqvist 1353 Resultat: 5614
5. Charlotte Persson 1316  
6. Lars Berghman 1271  
7. Mattias Högberg 1262  
8. Christina Nilsson 1230  
 

2. BK Allön

1. Pär Dehlin 1392  
2. Emil Nilsson 1389  
3. Henrik Olsson 1365  
4. Hugo Nilsson 1354 Resultat: 5500
5. Jens Lind 1308  
6. Melvin Strandh 1279  
7. Robert Kempner 1268  
8. Morgan Carlsson 1251  
9. Håkan Rossander 1184  
 

3. BK Ohm

1. Björn Svensson 1433  
2. Stanislav Sebek 1358  
3. Leif Svensson 1343  
4. Peter Comét 1323 Resultat: 5457
5. Thord Eliasson 1298  
6. Conny Gustafsson 1269  
7. Rolf Gullberg 1221  
8. Lennart Svensson 1181  
9. Bengt Jönsson 1108  
 

4. Lunds BK Mamba

1. Rebecca Lundahl 1382  
2. Patrik Pettersson 1381  
3. Ulf-Arne Nilsson 1346  
4. Cathrine Mjöbo 1343 Resultat: 5452
5. Niklas Assarsson 1332  
6. Matz Hägg 1254  
 

5. BK Full House

1. Magnus Ahlberg 1432  
2. Kristoffer Andersson 1426  
3. Mats Andersson 1297  
4. Mats Olsson 1256 Resultat: 5411
 

6. BK Spiken

1. Bernt Gabrielsson 1416  
2. Jerry Hellgren 1366  
3. Daniel Svensson 1330  
4. David Eriksson 1286 Resultat: 5398
5. Patrik Håkansson 1245  
 

7. BS Olymp

1. Kevin Hansson 1349  
2. Mattias Johnasson 1324  
3. Irene Nyqvist 1316  
4. Pontus Nilsson 1283 Resultat: 5272
5. Alf Truedsson 1248  
6. Anders Carlsson 1246  
7. Leif Jepsson 1152  
 

8. Höganäs BC

1. Filip Eriksson 1301  
2. Eva Hedin 1298  
3. Hugo Videtorp 1290  
4. Matti Persson 1265 Resultat: 5154
5. Michael Sjöberg 1240  
6. Sigbritt Preütz 1234  
7. Gitte Bergström 1199  
8. Kathleen Nordbladh 1194  
9. Kerstin Sjöberg 1107  
 

9. Halmia BS

1. Peter Brandt 1349  
2. Raymond Lantz 1288  
3. Manne Steen 1233  
4. Theo Stéen 1233 Resultat: 5103
 

10. Pilgårdens BC

1. Tarras Jibert 1271  
2. Ann-Margret Nilsson 1256  
3. Jan Nilsson 1209  
4. Roger Hoffström 1167 Resultat: 4903
 

11. BK Thule

1. Robin Johansen 1277  
2. Anette Lindfors 1259  
3. Håkan Nilsson 1222  
4. Paul Lindfors 1100 Resultat: 4858
 

12. BK 1927

1. Gunilla Oredsson 1296  
2. Ulla Henriksson 1221  
3. Jan-Åke Ottosson 1208  
4. Monica Klasson 1107 Resultat: 4832
 

13. Öresunds BS

1. Nicklas Koivisto 1393  
2. Paul Karlsson 1324  
3. Morgan Assarsson 1294 Resultat: 4011
 

14. Team Ystad BK

1. Jonathan Winhagen 1324  
2. Stefan Winhagen 1233  
3. Rose-Marie Winhagen 1166 Resultat: 3723
 

15. Tramo IF

1. Patrik Asmundsson 1305  
2. Kjell Hörnstedt 1164  
3. Claes Strand 1122 Resultat: 3591
 

16. BK Bråhög

1. Simon Svärd 1222  
2. Johnny Svärdh 1175  
3. Anton Svärd 1130 Resultat: 3527
 

17. BK Bells

1. Siv Andersson 1341  
2. Ewa Eliasson 1273 Resultat: 2614
 

18. BK Znax

1. Göran Ekstrand 1353  
2. Per Vernersson 1173 Resultat: 2526
 

19. Markaryds BK

1. Thomas Karlsson 1250  
2. Marie Pettersson 1217 Resultat: 2467
 

20. BK Playax

1. Mats Jacobsson 1255  
2. Peter Andersson 1171 Resultat: 2426
 

21. BK ABeCe

1. Leif Svantesson 1217  
2. Gert Lundahl 1195 Resultat: 2412
 

22. BK Frigg

1. Jesper Johansson 1450 Resultat: 1450
 

23. Tollarps BK

1. Christoffer Nilsson 1436 Resultat: 1436
 

24. Bulltofta BK

1. Patrik Ahlgren 1352 Resultat: 1352
 

25. BK Strået

1. Mikael Svensson 1350 Resultat: 1350
 

26. BK Turbanen

1. Niklas Pålsson 1329 Resultat: 1329
 

27. AIK

1. Simon Mattsson 1299 Resultat: 1299
 

28. BK Stenbocken

1. Lennart Olsson 1293 Resultat: 1293
 

29. BK Bowino

1. Rickard Sjögren 1290 Resultat: 1290
 

30. BK Söder

1. Carola Strandh 1269 Resultat: 1269
 

31. BK Skoj

1. Maria Billgren 1217 Resultat: 1217
 

32. Staffanstorps BK

1. Mickael Sand 1169 Resultat: 1169
 

33. BK Falcon Ladies

1. Ingela Jernström 1152 Resultat: 1152